Emrys MacDara

Członek Zakonu Bardów, Ovatów i Druidów,
a także British Druid Order.

Natura, Duchowość, Druidyzm

Skąd wziął się „Emrys”?
Wraz z początkiem mojej „obecności” w Internecie, pojawiła się potrzeba posiadania nicku, którego mógłbym używać na forach, portalach itp. Jako kilkunastoletni chłopak, w związku z pewnymi mało znaczącymi okolicznościami, które można śmiało nazwać przypadkiem, zostałem nazwany przez pewną cygankę „Emrysem”. Jakiś czas po tym zdarzeniu, przyjaciółka wciągnęła mnie na forum jej znajomych, którzy mieli problemy z niezbyt przyjemnymi bytami, a z którymi my mieliśmy pomóc im sie uporać. W taki sposób po raz pierwszy pojawiłem się jako Emrys.

Emrys to coś więcej niż nick?
Gdy miałem kilkanaście lat, przyjąłem swój dawny nick jako imię magiczne. Od tamtej pory zacząłem dowiadywać się, że „Emrys” to walijskie imię z pełną historią i owiane licznymi legendami. Od zawsze zafascynowny byłem wszystkim co celtyckie, a moja dusza całkowicie wpisuje się w te klimaty, zważając na kilka związanych z tym wcieleń. Tym bardziej zacząłem utożsamiać się z tym imieniem. Schodząc na chwilę do tematu mojej osobowości to na przestrzeni lat bardzo się zmieniłem. Chociaż to raczej słabe określenie. Dzisiaj powiedziałbym, że ta część osobowości która nazywa siebie dziś Emrysem była ukryta wewnątrz, głęboko w moim „Ja”. Wraz z dorastaniem i rozwojem wiedzy magicznej wszystko zaczeło się odwracać. Emrys „wyszedł” na zewnątrz i od kilku lat wcale nie mówię, że się zmieniłem. Po prostu stałem się w pełni sobą.

Co oznacza „MacDara”?
MacDara to w staroangielskim „Syn Dębu” – przydomek ten przyjąłem jako drugie imie po rozpoczęciu kolejnego etapu w moim życiu, również przez nawiązanie kontaktu z braćmi z angielskiego zakonu OBOD (The Order of Bards, Ovates & Druids), którego stałem się członkiem oficjalnie od sierpnia 2017 roku. Silne powiązanie z naturą również miało tutaj swój udział.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *