Medytacja Rówowagi

Znajdź połączenie

W naszym codziennym życiu wypchanym elektroniką i nowoczesnością często czujemy się znużeni i zmęczeni. Mimo długich godzin snu, godziny w pracy wciąż wydają się dłużyć, a zadania przed jakimi stajemy zdają się być nie do opanowania. Coraz więcej ludzi traci równowagę, popada w depresję i przeróżne wymyślne stany umysłu i ciała, które nie zmieściły by się w jednym obszernym tomisku „Chorób Cywilizacyjnych”. Ogromnie smuci fakt, że tak mało ludzi wie co może przywrócić równowagę. Mam na myśli zarówno równowagę energetyczną, naszą aurę i ciało eteryczne jak i tą mentalną. Miejsce, które działa jak naturalna przychodnia zdrowia, z setkami znakomitych terapeutów to… Las.

Złota recepta
Zawsze powtarzam, że jeśli komuś brakuje równowagi, powinien pójść szukać jej w lesie. Natura słynie z odnajdywania równowagi, więc czemu prawo to nie miałoby zadziałać względem naszej potrzeby? Jedyne czego trzeba to szczerość intencji, rozsądna ilość szacunku i otwarcie na energię jaką las gromadzi. Medytacja z drzewami jest jedną z najprostszych do wykonania, jednocześnie dającą zadowalające efekty już po pierwszym podejściu. Podejściu do drzewa.

Zapowiedź wizyty
Wchodząc do lasu warto od razu mieć na uwadze cel wizyty i to co chcemy osiągnąć. Należy więc skupić swoje myśli na intencji znalezienia idealnego „terapeuty”. Jak? Po prostu wyrażając taką wolę. Podąż intuicyjnie w kierunku takim jaki uznasz podświadomie za słuszny i szukaj. Za każdym razem gdy spacerowałem w ten sposób dochodziłem do odpowiedniego drzewa, przy którym poświęcałem czas na medytację i wyciszenie (podobnie zresztą znalazłem Moje Drzewo). Jednym słowem odzyskanie równowagi ciała i ducha. Dzisiaj człowiek stał się więźniem swoich czasów. Bardzo często przekłada się to na brak łączności ze światem natury. Warto więc poświęcić trochę czasu na samotny spacer lasem, by szybko przekonać się, że nie jest całkowicie samym. Trafienie na odpowiedniego kompana w medytacji nie jest trudnym wyzwaniem. Wystarczy podążać za własną intuicją. Niektórzy lubią podejść do pierwszego drzewa na skraju lasu i dotykając go wyrazić intencję aby odnaleźć odpowiednie drzewo. Wtedy podobnie jak w czasie przepowiadania przyszłości wyłącza się umysł od decydowania i podąża tam gdzie nogi niosą. Na pewno bez problemu rozpoznasz to konkretne drzewo.

Energia i więzi
Podobnie jak w kontaktach międzyludzkich pierwszy kontakt jest istotną kwestią. Warto dotknąć kory i powitać ducha drzewa, pozdrowić go i wyrazić swoje intencje. Następnie odcinamy się od zewnętrznego świata, od problemów i myśli. Tylko my i drzewo otoczeni przez naturę i jej energię. Las jest magazynem energii, wraz z każdym oddechem wchłaniaj tą moc, a z każdym wydechem kieruj negatywną energię ku ziemi. Ciekawe efekty daje połączenie swojej percepcji z drzewem i zestrojenie z jego energią. Nie tylko czerp moc z drzewa, stań się nim. Poczuj jak Twoje nogi wypuszczają stabilne korzenie, głowa sięga korony i owiewana jest energią niczym wiatrem. Pobieraj energię z góry, jednocześnie możesz wizualizować kolor – złoty lub biały. Nie zapominając o korzeniach, podobnie jak drzewo czerp z nich życiodajną moc a odsyłaj negatywną, czarną energię. Oczyść się. Wiele osób korzysta z połączenia z drzewem i wspólną medytację traktuje jako rozmowę. Nie ma złych metod jeśli efekty są dobre. W medytacji tej lub każdej innej liczą się osiągnięcia, którymi są równowaga i energia. Korzystając z energii drzew możesz zarówno „ładować baterie”, odnajdywać równowagę jak i po prostu odnawiać (wzmacniać) więzi z naturą.

Warto udoskonalać własne techniki, w tym również te z drzewami i naturą o różne metody medytacyjne. Medytacja to narzędzie Twojego umysłu i Twojej woli. Nie ma więc żadnych granic.

Emrys MacDara

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *